• WFOŚiGW w Katowicach dofinansowuje m.in. zakup wyposażenia dla pracowni.
    WFOŚiGW w Katowicach dofinansowuje m.in. zakup wyposażenia dla pracowni.
31.05.2017

1 mln 250 tys. zł na zielone pracownie

Rozstrzygnięto konkurs na utworzenie zielonych pracowni. Wśród 43 laureatów aż 11 szkół jest z powiatu tarnogórskiego.

Konkurs zorganizowano po raz trzeci i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku wpłynęły 82 wnioski od organów prowadzących placówki oświatowe w województwie śląskim. Nagrodzono 43. – Trzeba się cieszyć, że tyle dobrych projektów zostało złożonych. Poza tymi, które wystartowały we wcześniejszym konkursie doszły także inne szkoły – mówi Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Koncepcja jest taka, że najpierw organizowany jest konkurs na projekty, a potem na tworzenie pracowni. Laureaci pierwszego konkursu zwykle nie mają problemów ze znalezieniem się w gronie zwycięzców drugiego. Ale nieuczestniczenie w pierwszym nie przekreśla zwycięstwa w drugim.

Na tegoroczną edycję konkursu "Zielona pracownia_projekt" wpłynęła rekordowa liczba prac - 132. To prawie dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Katowicki WFOŚiGW przeznaczył na nagrody 180 tys. zł, laureaci mogą liczyć na kwoty do 6,5 tys. zł. Projekty oceniano pod względem funkcjonalności, estetyki, innowacyjności rozwiązań, a także różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

28 placówkom przyznano nagrody, a w gronie zwycięzców znaleźli się m.in. Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Pułku 3. Ułanów Śląskich w Tarnowskich Górach, Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach, Szkoła Podstawowa w Kopienicy, Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowskich Górach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Radzionkowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Miasteczku Śląskim i Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach. Wręczono też pięć wyróżnień, które otrzymali m.in. Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach - laptop oraz Szkoła Podstawowa w Czekanowie - mikroskop. Upór, w przypadku tych dwóch ostatnich szkół się opłacił. – Cieszy, że na terenie powiatu tarnogórskiego pracownie powstaną również w szkole w Czekanowie i Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach, a także dwóch tarnogórskich podstawówkach, w Bobrownikach Śląskich i Reptach Śląskich – mówi prezes Pilot.

Przy ocenie wniosków oceniano przede wszystkim różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni, dostosowaną do grup wiekowych uczniów. Istotnym kryterium wyboru był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Pod uwagę wzięto również dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów.

Nagrody w konkursie na utworzenie pracowni sięgają 30 tys. zł.

***

Laureaci konkursu Zielona Pracownia 2017 z powiatu tarnogórskiego:
- Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Pułku 3. Ułanów Śląskich w Tarnowskich Górach,
- Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach,
- Szkoła Podstawowa w Kopienicy,
- Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowskich Górach,
- Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych, Szkoła Podstawowa nr 4 w Radzionkowie,
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Miasteczku Śląskim,
- Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach,
- Szkoła Podstawowa Nr 11 w Tarnowskich Górach,
- Szkoła Podstawowa Nr 12 w Tarnowskich Górach,
- Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach.

Nagrody w konkursie na utworzenie pracowni sięgają 30 tys. zł.

(mir)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.