30.03.2017

10 mln zł na kanalizację

Kalety otrzymają 10 mln zł dofinansowania na budowę kanalizacji w Miotku i przepompowni, która w przyszłości będzie w stanie przyjąć także ścieki z Zielonej i Mokrusa. Rada Nadzorcza WFOŚiGW w Katowicach pozytywnie rozpatrzyła wniosek miasta.

Nowa sieć kanalizacyjna ma objąć 252 gospodarstwa domowe w Miotku. Fundusz udzieli 4 mln zł dotacji i 6 mln zł pożyczki. Z kasy miasta na kanalizację Miotka mają zostać przeznaczone prawie 3 mln zł. Jest już gotowy projekt, samorząd wydał na niego 120 tys. zł. To prawdopodobnie najdroższa w historii miasta inwestycja. (mir)

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.