•  Podobny ogród, ze wsparciem finansowym WFOŚiGW w Katowicach, powstał przy Miejskim Przedszkolu przy ul. Brzechwy w Kaletach.
     Podobny ogród, ze wsparciem finansowym WFOŚiGW w Katowicach, powstał przy Miejskim Przedszkolu przy ul. Brzechwy w Kaletach. Fot. Jarosław Myśliwski
23.05.2019

10 tys. zł na ogród dla uczniów

Kalety otrzymały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na założenie małego ogrodu botanicznego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1.

Na obszarze około 450 m kwadr. posadzonych zostanie 350 krzewów prawie 35 różnych gatunków roślin. Nasadzenia wykonane zostaną w formie wysepek, aby umożliwić dzieciom swobodną obserwację przyrodniczą. Każdy gatunek roślin oznaczony zostanie tabliczką z nazwą krzewu. Ogród botaniczny będzie doskonałą bazą do prowadzenia zajęć jako element "żywej lekcji przyrody". Ogród powstanie do końca lipca 2019 r. Całość zadania oszacowana została na ponad 13 tys. zł, z czego dotację w wysokości 10 tys. zł przekaże WFOŚiGW w Katowicach.

W ubiegłych latach podobne ogródki powstały przy Miejskim Przedszkolu przy ul. Brzechwy w Kaletach oraz przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miotku. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 20/2019 z 21.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.