13.08.2019

104. urodziny Elżbiety Lempy

7 sierpnia 1915 roku urodziła się Elżbieta Lempa – najstarsza tarnogórzanka. Z okazji jej 104. urodzin, bukiet kwiatów, list gratulacyjny oraz najlepsze życzenia przekazały zastępca burmistrza Jolanta Tuszyńska oraz Hanna Otinger z Urzędu Stanu Cywilnego. Seniorka jest pensjonariuszką domu seniora “Pogodna Jesień” w Tarnowskich Górach.

Jubilatka zapytana – co trzeba robić, żeby w takiej formie świętować swoje 104. urodziny – odpowiedziała krótko – robić!

– Całe życie pracowałam. Wychowałam 6 dzieci. A ich dzieci, wnuki, prawnuki i praprawnuki nie zmieściłyby się wszystkie w tym pokoju – powiedziała jubilatka odbierając kolejny telefon z urodzinowymi gratulacjami.

Cała rodzina pani Elżbiety liczy w tej chwili blisko 80 osób. Niektórzy mieszkają w Polsce, innych życie porozrzucało po najdalszych zakątkach świata, ale... o urodzinach pamiętają wszyscy.

Kiedy rozmawialiśmy z nią z okazji 100. urodzin mówiła: "Rodzice mieli w Brzezinach sklep rzeźniczy, pomagałam w sklepie jako dziewczyna, potem jako mężatka. Mąż był urzędnikiem, pracował w urzędzie w Brzezinach, też dorabiał. Byliśmy małżeństwem 60 lat, zmarł 17 lat temu. Co robię? Właściwie to brakuje mi czasu. Modlę się, jak są zajęcia to ćwiczę, słucham radia, czytam gazetę, w telewizji oglądam: Klan, Jeden z dziesięciu, Familiadę".

Aktualnie ze względu na nieco gorszy wzrok czytanie nie jest to już takie proste. Okazuje się też, że Elżbieta Lempa jest kibicem kolarskim. W czasie ostatniego Tour de Pologne wraz z córką obserwowały kolarzy z balkonu domu seniora.

(eka)


Artykuł ukazał się w GWARKU 32/2019 z 13.08.2019

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.