•  Akcja na rzecz cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce Szymona Wojtali trwa do końca sierpnia. Numer konta, na które można wpłacać pieniądze na leczenie Szymka, można znaleźć na Facebooku.
     Akcja na rzecz cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce Szymona Wojtali trwa do końca sierpnia. Numer konta, na które można wpłacać pieniądze na leczenie Szymka, można znaleźć na Facebooku. Fot. Stowarzyszenie Nasze Kalety
11.07.2018

1102 km i 4700 zł dla Szymka

Tobiasz Rogocz, który 17 czerwca wyruszył na rowerze na Hel, wrócił do swego rodzinnego miasta. Akcja “Tobiasz PoMoże” przyniosła 4 700 zł, które zostaną przeznaczone na terapię Szymka Wojtali.

Rowerzysta z Kalet pojechał przez Wrocław, Szczecin, gdzie skierował się na wschód. Codziennie umieszczał relację na Facebooku. Wyprawa trwała dwa tygodnie, Tobiasz nie pokonywał dziennie długich odcinków, ale to zrozumiałe, jeżeli weźmie się pod uwagę trasę, którą jechał i często niesprzyjające warunki pogodowe. Prawie cały dystans, w sumie 1102 km, przejechał bez większych problemów technicznych. Kłopoty zaczęły się ostatniego dnia wyprawy. – Przerzutka pękła i musiałem dotrzeć do Helu pieszo, prowadząc rower – opowiada.

Akcja "Tobiasz PoMoże" została bardzo życzliwie przyjęta przez osoby spotykane na trasie, ale także w Kaletach. "Mama postanowiła mi zakupić kilka rzeczy, abym po tych dwóch tygodniach wysiłku mógł wzmocnić swój organizm. Udała się do Apteki VITA w Kaletach, powiedziała, co by potrzebowała i p. Sabina Kosmała zapytała ją: "Czy to dla Tobiasza?". Odpowiedź brzmiała "tak". Na to Pani Sabina: "w takim razie to GRATIS, od nas i od rodziców" – napisał rowerzysta na fanpage`u akcji.

Akcja na rzecz cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce Szymona Wojtali trwa do końca sierpnia. Numer konta, na które można wpłacać pieniądze na leczenie Szymka, można znaleźć na Facebooku. Pieniądze są potrzebne na II etap terapii komórkami macierzystymi. Z terapią rodzice Szymonka wiążą bardzo duże nadzieje. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 27/2018 z 10.07.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.