• 12.08.2017

  13 km na 13. edycję Biegu Katorżnika

  W sobotę, 12 sierpnia odbyła się XIII edycja Biegu Katorżnika. Dla naszej redakcji była to edycja wyjątkowa. Reprezentowało nas aż 5 osób.

  Burzowa i ulewna noc pozawala przypuszczać, że tegoroczny Bieg Katorżnika będzie prawdziwą katorgą. Pogoda okazała się jednak bardziej łaskawa. Deszcz nie padał, a momentami ostro przygrzewało słońce. Organizatorzy jak co roku przygotowali dla "katorżników" niespodziankę. Przede wszystkim uczestnicy dowiedzieli się wcześniej, jak biec będzie trasa - tym razem 13-kilometrowa. Szybko okazało się, że pokonać będzie trzeba przeszkodę, której dotychczas brakowało. Chodziło o trzecie jezioro. A poza tym, było jak zwykle - mnóstwo wody, błota i potu. Zdaniem uczestników najbardziej uciążliwe były odcinki, na których rosła trzcina. Przyznał to nawet sam gen. Polko, biegnący w biegu VIP-ów. 

  Z naszej redakcji w rywalizacji wystartował redaktor naczelny Jarosław Myśliwski, specjalista od reklamy Tomasz Smerd oraz, w imieniu swoich żon pracujących w redakcji, Rafał Reczkin i Daniel Kampa, który zajął drugie miejsce w biegu dziennikarzy z czasem ok. 3 godzin i 20 minut. Biegła także dziennikarka Alicja Jurasz, która ukończyła trasę po niecałych 4 godzinach i stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce wśród dziennikarek. Warto dodać, że przegoniła tym samym pozostałych chłopaków z naszej ekipy. 

  Bieg Katorżnika organizowany przez Wojskowy Klub Biegacza Meta z Lublińca to jedyna w swoim rodzaju impreza sportowa. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Trasę przez jezioro Posmyk w Kokotku, rowy melioracyjne i błoto przebiegło w tym roku ok. 1300 osób. Chętnych byłoby więcej, niestety liczba miejsc jest ograniczona. Impreza zdobyła sławę także poza granicami Polski. W biegach uczestniczą m.in. Niemcy, Anglicy, Holendrzy, Francuzi czy Słowacy. Jak widać potrzeba, by się skatować, upodlić i zmieszać z błotem jest międzynarodowa. (hm)

    

  XIII Bieg Katorżnika

  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.