•  
      Fot. Archiwum policji, PSP Bytom
31.10.2019

13-latkowie podejrzani o podpalenie w byłej fabryce ceramiki w Bytomiu

Wszystko wskazuje na to, że ogromny pożar tekstyliów w byłej fabryce ceramiki w Bytomiu-Suchej Górze to efekt lekkomyślnej zabawy dwóch 13-latków.

Pożar wybuchł w sobotę. Gęsty dym unosił się nie tylko nad Bytomiem, ale także Tarnowskimi Górami i Radzionkowem. Gasiło go 31 zastępów straży pożarnej. Dogaszanie zakończyło się dopiero w poniedziałek.

Policjanci ustalili, że na teren fabryki przyszli dwaj 13-latkowie z Bytomia. Jak informuje Marek Furdzik, prokurator rejonowy w Bytomiu, nastolatkowie dla zabawy podpalili plastikowy grzebień. Ten się rozgrzał, zaczął się topić i chłopcy go upuścili. Od niego zajęły się magazynowane tam ubrania i sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chłopcy uciekli.

Teraz 13-latków czeka sprawa w sądzie rodzinnym. Wcześniej nie mieli zatargów z prawem. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.