•  W akcji uczestniczyły 53 zastępy PSP i OSP.
     W akcji uczestniczyły 53 zastępy PSP i OSP. Zdjęcia: OSP Woźniki
08.08.2018

1500 bali słomy w ogniu, zagrożonych 150 krów

53 zastępy straży pożarnej uczestniczyły w akcji gaszenia groźnego pożaru bali słomy. Bardzo blisko zabudowań gospodarstwa rolnego.

Pożar wybuchł wczoraj, 7 sierpnia ok. godz. 14 w Łagiewnikach Małych w powiecie lublinieckim. Paliły się bale słomy – 1500 sztuk. Dym był widoczny z daleka. Pojawiły się nawet zgłoszenia, że pali się w okolicy Krupskiego Młyna.

W akcji gaszenia pożaru, który objął ok. 5 tys. m kw., uczestniczyły w sumie 53 zastępy PSP i OSP, w tym 20 spoza powiatu lublinieckiego. Był też śmigłowiec gaśniczy z Lasów Państwowych. Ważne było nie tylko ugaszenie ognia, ale i ochrona sąsiednich zabudowań przed rozprzestrzenieniem się pożaru. Akcję utrudniał zmienny wiatr. Z powodu dużego zadymienia wyprowadzono w bezpieczne miejsce 250 krów.

Akcja dogaszania pożaru wciąż jest prowadzona. Może potrwać kilka, a nawet kilkanaście godzin. Ustalana jest przyczyna zdarzenia. Sprawą zajmuje się także policja. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.