•  
      Fot. Archiwum policji
04.01.2019

17-latek ruszył z siekierą na policjantów

Do zdarzenia doszło wczoraj, 3 stycznia w Laryszowie. Zaczęło się od awantury rodzinnej.

Wczoraj rano policjanci z komisariatu policji w Zbrosławicach zostali wezwani na interwencję do Laryszowa. Matka nie umiała sobie poradzić z pobudzonym synem, który chciał od niej pieniądze i papierosy. Mundurowi porozmawiali z kobietą i nastolatkiem. Wydawało się, że sytuacja jest opanowana.

Jednak po kilkunastu minutach dyżurny policji odebrał kolejne zgłoszenie. 17-latek wziął siekierę i niszczył nią co popadnie. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, chłopak stał w drzwiach. Na widok mundurowych wpadł w furię i krzyczał, że wszystkich pozabija. Zaczął iść w ich kierunku, z siekierą.

Mundurowi wyciągnęli broń i powiedzieli chłopakowi, żeby odrzucił siekierę. Nastolatek nie reagował. Wtedy jeden z policjantów użył gazu pieprzowego. To już przyniosło skutek. 17-latek odrzucił siekierę i położył się na ziemi. Mundurowi obezwładnili go i skuli kajdankami.

Nastolatek odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy i ich znieważenie, a także za zniszczenie mienia i kierowanie gróźb wobec matki. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.