•  Podziękowania i gratulacje składano na ręce dyrektor TCK Ewy Trojan.
     Podziękowania i gratulacje składano na ręce dyrektor TCK Ewy Trojan. Fot. Jacek Tarski
06.10.2018

20 lat TCK

Tarnogórskie Centrum Kultury ma 20 lat. W piątek, 5 października, w sali widowiskowej odbyła się uroczysta gala.

Na tablicy pamiątkowej w holu TCK czytamy, że wybudowany wysiłkiem kolejarzy tarnogórskich obiekt (wówczas zwał się Domem Kultury "Kolejarz"), w styczniu 1998 roku został przekazany miastu. Dyrektorem centrum został wtedy Mirosław Błaszczak i od tego czasu TCK działa na rzecz lokalnej społeczności, dając mieszkańcom możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, począwszy od przedstawień teatralnych, kończąc na spotkaniach z aktorami, reżyserami, ludźmi pióra itd. 

Dziś zespołem TCK kieruje Ewa Trojan. Centrum zmieniło się nie do poznania. Budynek jest wyremontowany, cieszy nowa sala widowiskowa, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, służąca teraz także jako sala kinowa. Działają liczne sekcje, śpiewają chóry, tańczy kilka zespołów, spotykają się młodzi literaci i filateliści, działa teatr. 

W piątek podsumowano minionych 20 lat. Były życzenia, słowa uznania, podziękowania i wszystko to, co podczas takiej celebry być powinno. Publiczności przedstawiono wszystkich pracowników centrum. Za wysiłek i zaangażowanie podziękowano im gromkimi brawami. Na scenie wystąpił chór Kolejarz, poeci z warsztatów literackich, tancerki i tancerze z grupy TESS. Nie zapomniano także o dobrodziejach i przyjaciołach instytucji. Wręczono im pamiątkowe reprodukcje mozaiki z frontonu budynku. Jak na urodziny przystało, gości zaproszono do stołu i poczęstowano śmietanowym tortem. (JT)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.