•  
      Fot. Archiwum policji
10.01.2020

24-latek zaatakował dwóch ochroniarzy i klienta

Kilka dni temu pisaliśmy o 24-latku, który próbował ukraść towar z marketu w Tarnowskich Górach i zaatakował ochroniarza. Okazuje się, że kilka godzin wcześniej dokonał kradzieży rozbójniczej w Piekarach Śląskich.

7 stycznia po południu w markecie przy ul. Bytomskiej w Tarnowskich Górach ochroniarz zauważył mężczyznę, który już wcześniej kradł tam towar. Kiedy złodziej zorientował się, że jest obserwowany, odłożył koszyk z towarem wartym ponad 1200 zł i ruszył w stronę wyjścia. Ochroniarz zastawił mu drogę i próbował zatrzymać. Pomagał mu jeden z klientów. Złodziej kopał pracownika ochrony i groził mu śmiercią. Uderzył pięścią w głowę klienta marketu. Mimo to, udało się go obezwładnić do czasu przyjazdu policji.

Mundurowi zatrzymali napastnika, którym okazał się 24-latek ze Świętochłowic. Ustalili, że pod koniec listopada w tarnogórskich sklepach ukradł towar wart prawie 2 tys. zł. A to nie koniec. 7 stycznia, zanim przyjechał do Tarnowskich Gór, dopuścił się kradzieży rozbójniczej w sklepie w Piekarach Ślaskich. Ukradł artykuły za ponad 700 zł i uderzył pięścią w twarz usiłującego go zatrzymać ochroniarza.

9 stycznia 24-latek usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, kradzieży, gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Grozi mu do 10 lat więzienia. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.