09.04.2019

4 tysiące za kamerę w damskiej toalecie

Zapadł wyrok w sprawie mężczyzny, który w jednej z tarnogórskich firm zamontował kamerę w damskiej toalecie.

O sprawie pisaliśmy w ubiegłym roku, kiedy mężczyźnie postawiono zarzuty. Zamontował w swojej firmie w damskiej toalecie kamerę i podglądał pracownice załatwiające potrzeby fizjologiczne. Wszystko to rejestrował i później oglądał nagrania. Proceder przypadkiem odkryła jedna z pracownic. Zobaczyła zawartość firmowego pendrive`a, odtworzyła film i zamarła. Sprawa trafiła na policję i do prokuratury. Zabezpieczono komputery przedsiębiorcy. Mężczyzna miał nagrywać filmy tylko dla siebie i ich nie rozpowszechniać.

– Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze – mówi Marcin Kulikowski, prezes Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach. Sąd wymierzył mu karę grzywny – 4 tys. zł. Do tego orzekł przepadek dowodów rzeczowych.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2019 z 09.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.