• Pięć lat temu, na 40-lecie klubu, Tęcza otrzymała od wójta gminy okazały puchar.
    Pięć lat temu, na 40-lecie klubu, Tęcza otrzymała od wójta gminy okazały puchar. Fot. Archiwum Gwarka
08.10.2018

45 lat Tęczy Zendek

W ostatnią sobotę września 45-lecie działalności świętował LKS Tęcza Zendek. Z tej okazji zorganizowano festyn z wieloma atrakcjami oraz piłkarski turniej oldbojów, który wygrał Płomień Sączów. Osoby zasłużone dla Tęczy otrzymały odznaczenia PZPN, ŚZPN, Podokręgu Bytom i Zrzeszenia LZS. Srebrnymi odznakami PZPN uhonorowano Danka Janasa i Kazimierza Głogowskiego, byłych prezesów klubu.

LZS Zendek, bo tak brzmiała pierwotna nazwa klubu, powstał wiosną 1973 roku, a do rozgrywek piłkarskich w klasie C przystąpił kilka miesięcy później. W jego pierwszym zarządzie zasiedli: Danek Janas (prezes), Narcyz Szydło (zastępca prezesa), Kazimierz Czapla (sekretarz), Antoni Czernikarz (skarbnik), Jan Merta, Henryk Kubik, Zbigniew Małota (członkowie).

Awans do klasy B wywalczono w 1977 r. Natomiast na awans do klasy A trzeba było czekać do 1995 r. Obecnie piłkarze Tęczy występują w klasie B. – Poza sekcją piłki nożnej klub posiada także sekcję tenisa stołowego, która ostatnio bardzo się rozwija. Mamy drużynę kobiet w III lidze i dwie drużyny w okręgówce, a także grupę juniorek i juniorów – mówi Tomasz Wyszyński, obecny prezes Tęczy.(K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 40/2018 z 09.10.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.