08.08.2019

54-latka straciła 7 tysięcy złotych

Do oszustwa doszło we wtorek, 6 sierpnia, w Piekarach Śląskich.

Do 54-letniej kobiety zadzwonił rzekomy policjant i powiedział, że kurier, który wcześniej do niej zadzwonił, będzie usiłował ukraść jej pieniądze z banku. Fałszywy mundurowy poinstruował ją, że ma wypłacić gotówkę. Piekarzanka uwierzyła, że rozmawia z policjantem i zgodziła się przekazać mu pieniądze. Kiedy zorientowała się, że coś jest nie tak, opowiedziała o wszystkim już prawdziwym funkcjonariuszom policji. Niestety, straciła 7 tys. zł.

Piekarscy policjanci ostrzegają przed osobami, które podszywając się pod policjantów, prokuratorów, członków rodziny albo pracowników różnych instytucji, usiłują wyłudzić pieniądze. Niestety, bardzo często się zdarza, że ufając oszustowi pokrzywdzeni nie tylko tracą oszczędności swojego życia, ale chcąc pomóc najbliższym, zaciągają nawet kredyty. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.