•  
      Zdjęcia: Archiwum policji
05.04.2019

6 podejrzanych, 19 zarzutów

Tarnogórscy policjanci zatrzymali narkotykową szajkę, w której byli też tarnogórzanie:  30-latka i 41-latek.

Policjanci zaczęli prowadzić czynności w tej sprawie już w 2016 r. Uzyskali informację, że 30-latka i 41-latek z Tarnowskich Gór rozprowadzają narkotyki. Kryminalni zaczęli ich obserwować. - W styczniu 2018r. zatrzymali tarnogórzan. W mieszkaniu i samochodzie zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę – informuje sierż. szt. Jacek Mężyk, rzecznik tarnogórskiej policji. Jeszcze przed zatrzymaniem tarnogórzanie próbowali wpłynąć na świadka – wciągnęli go do samochodu, bili drewnianą pałką, grozili, że go zabiją.

Kolejne ustalenia pozwoliły zatrzymać 36-latka z Chorzowa. W wynajmowanym mieszkaniu, w Siemianowicach Śląskich, miał specjalnie przygotowane skrytki, w których ukrył kilogram amfetaminy, 25 gram haszyszu i prawie 300 gram dopalaczy. Ponadto w mieszkaniu była broń palna. Zatrzymano również trzech mieszkańców Bytomia w wieku od 22 do 37 lat, którzy też zaopatrywali tarnogórzanina w narkotyki.

Pod koniec marca Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach skierowała akty oskarżenia wobec  wszystkich zatrzymanych osób. Grozi im do 12 lat więzienia. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.