•  Petycja jest dostępna na stronie petycjeonline.com
     Petycja jest dostępna na stronie petycjeonline.com Fot. Patryk Farana/Koleje Śląskie
07.12.2019

8 lat temu zlikwidowano połączenie z Tarnowskich Gór do Opola. Mieszkańcy chcą powrotu pociągu

Pociąg Tarnowskie Góry-Opole zlikwidowano w 2011 roku z powodu nierentowności. Związkowcy ostrzegali wtedy, że jeśli przestanie jeździć, połączenie trudno będzie przewrócić. Po 8 latach pojawiła się petycja, której autorzy zbierają podpisy za przywróceniem linii kolejowej Tarnowskie Góry-Zawadzkie-Opole.

Połączenie Tarnowskie Góry-Opole zlikwidowano w 2011 roku z powodu nierentowności. Związkowcy ostrzegali wtedy, że jeśli pociąg przestanie jeździć, połączenie pewnie nie zostanie już przywrócone. Decyzję podjął zarząd województwa śląskiego. Z dokumentów Przewozów Regionalnych wynikało, że frekwencja na trasie była znikoma, a…


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2019 z 10.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.