23.03.2020

8 nowych zakażeń w województwie śląskim

Aż 8 nowych zakażeń koronawirusem w województwie śląskim – taką informację podało dziś rano Ministerstwo Zdrowia.

[AKTUALIZACJA]

- Z wielkim żalem informuję o śmierci 83-letniego mieszkańca naszego województwa, który zmarł prawdopodobnie z powodu komplikacji wywołanych zakażeniem koronawirusem. Z ustaleń inspektorów sanitarnych wynika, że mężczyznę jakiś czas temu odwiedziły osoby z Holandii. Gdy pojawiły się niepokojące objawy, trafił do szpitala zakaźnego w Tychach - Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego. Samorząd Szczyrku informuje, że chodzi o mieszkańca tego właśnie miasta.

***

Urząd wojewódzki podaje, że jeden z ośmiu nowych zakażonych koronawirusem to mężczyzna w starszym wieku z powiatu tarnogórskiego. Przebywa w szpitalu w Chorzowie, jego stan lekarze określają jako dobry. Starostwo powiatowe na razie nie ma informacji, z jakiej miejscowości pochodzi chory mężczyzna.

Jak podaje samorząd, w Tarnowskich Górach wciąż jest tylko jedna osoba zakażona, czuje się dobrze, 99 osób przebywa w kwarantannie domowej, pod 76 adresami. W tym 17 to kwarantanny związane z decyzją sanepidu.

W Radzionkowie w kwarantannie jest 13 osób.

W Kaletach kwarantanną w związku z decyzją sanepidu objęta jest jedna osoba, trwa ustalanie danych na temat osób wracających z zagranicy, tzw. kwarantanny granicznej.

W Świerklańcu – 21 osób w kwarantannie (pod 14 adresami), to głównie ci, którzy wrócili z zagranicy.

Zbrosławice – 21 osób objętych kwarantanną.

Zamknięta jest izba przyjęć piekarskiego szpitala miejskiego, w związku z podejrzenie zakażenia koronawirusem lekarza dyżurnego.
Poinformował o tym zastępca prezydenta miasta Krzysztof Turzański. - Liczymy na to, że dziś będą wyniki testu. Jest duża szansa, że niepokojące objawy są związane z reakcją alergiczną, a nie zakażeniem koronawirusem. Jednak do czasu, kiedy nie będzie ujemnego wyniku testu, izba przyjęć jest zamknięta, a personel pozostaje w szpitalu, w odosobnieniu – mówi Turzański. (esp)

Informacja sanepidu i wojewody o zagrożeniu koronawirusem


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.