•  W tym roku ma zostać zrealizowany I etap inwestycji, który będzie obejmował budowę parkingu od strony ul. Orzeszkowej i zagospodarowanie placu przed wejściem do kościoła.
     W tym roku ma zostać zrealizowany I etap inwestycji, który będzie obejmował budowę parkingu od strony ul. Orzeszkowej i zagospodarowanie placu przed wejściem do kościoła. Fot. Archiwum UM Kalety
12.04.2019

900 tys. zł na plac w Kaletach. Czy tyle wystarczy?

Radni Kalet przeznaczyli na budowę parkingu w Miotku 900 tys. zł. Przetarg ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu.

Plac w centrum Miotka, pomiędzy kościołem a szkołą i przedszkolem, jest zaniedbany. Kierowcy parkują w tym miejscu, ale po deszczach i roztopach tworzą się kałuże, jest grząsko. – Parkują tam nie tylko osoby przyjeżdżające do pracy w Miotku, ale także przesiadające się na busy i jadące dalej, na przykład na studia – mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

Miasto planuje nie tylko wybudować parkingi, ale i nadać miejscu charakter centralnego placu Miotka, gdzie będzie można odpocząć, ale też zorganizować imprezę kulturalną. Projekt powstawał przez 2 lata. Jego autorem jest inż. Henryk Dragon, który zaprojektował m.in. Mały Rynek w Kaletach, a wcześniej kościół w Dyrdach, będący filią miotkowskiej parafii.

W tym roku ma zostać zrealizowany I etap inwestycji, który będzie obejmował budowę parkingu od strony ul. Orzeszkowej i zagospodarowanie placu przed wejściem do kościoła. Teren zostanie wybrukowany i oświetlony. Takie są plany, ale czy uda się je zrealizować, pokaże wynik przetargu. – Zobaczymy czy oferty zmieszczą się w 900 tys. zł, bo na tyle wyceniono roboty w kosztorysie – mówi burmistrz Kandzia. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2019 z 16.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.