03.12.2018

Łabędzie zablokowały ruch na A1

Sobota, 1 grudnia, przed godz. 13. Strażacy zostają wezwani na pomoc w schwytaniu łabędzi, które „wylądowały” na autostradzie A1, na wysokości Dąbrowy Miejskiej w Bytomiu.

W akcji uczestniczyli również pracownicy służby autostradowej i policji autostradowej. Na pewien czas zamknięto pas ruchu w kierunku Gliwic. Na A1 pojawiły się dwa łabędzie. Jeden odleciał. Drugi był ranny. Udało się go schwytać i odwieźć do schroniska.

W ciągu ostatnich paru lat na autostradzie A1 na naszym terenie było kilka podobnych przypadków. Okazuje się, że ptaki biorą drogę za rzekę i dlatego na nią sfruwają. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.