26.08.2017

Afrodyta i sprawa dziadka z Wehrmachtu

Była taka zagadka: czym mianowicie różni się Afrodyta od partii (szło o PZPR)? Prawidłowa odpowiedź brzmiała, że niczym, bo Afrodyta powstała z piany, a partia z szumowin. W tym właśnie kryje się odpowiedź na nurtujące niektórych pytanie, które dotyczy wyciąganych co i rusz dziadków z Wehrmachtu.

Dziadka takiego można wyciągnąć przy okazji wyborów czy przy okazji czyjegoś awansu, by mu go uniemożliwić czy utrudnić. Dziadka z Wehrmachtu wyciągnięto np. Donaldowi Tuskowi, w pewnym sensie dziadka z Wehrmachtu wyciągnął Ślązakom prezes di tutti …

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 34/2017 z 29.08.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.