•  Agata Binek (druga od prawej) przywiozła ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich brązowy medal mistrzostw świata juniorek w konkurencji duo show .
     Agata Binek (druga od prawej) przywiozła ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich brązowy medal mistrzostw świata juniorek w konkurencji duo show . Fot. Archiwum UKS Judo Ahinsa
12.03.2018

Agata Binek na podium w Abu Dhabi

Brązowy medal zdobyła Agata Binek w Mistrzostwach Świata Juniorów i Juniorek w Ju-Jitsu, które od 28 lutego do 4 marca rozegrano w Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zawodniczka UKS Judo Ahinsa Tarnowskie Góry wystąpiła w trzech konkurencjach, a brąz wywalczyła w duo show.

W piątek, 2 marca startowała w ne-waza (rywalizacja odbywa się głównie w parterze), w kategorii wagowej 63 kg, gdzie, niestety, w pierwszej walce wylosowała późniejszą mistrzynię świata, reprezentantkę ZEA, i przegrała. W repasażach, po bardzo wyrównanej walce, uległa greckiej zawodniczce, zajmując ostatecznie IX miejsce. Warto przypomnieć, że Agata w ubiegłym roku zajęła w mistrzostwach świata VII miejsce, ale wtedy startowała w wadze 52 kg – informuje Tadeusz Wójcik, prezes UKS Judo Ahinsa. – W niedzielę, 4 marca, wespół z Alicją Gowarzewską z UKS Judo Mysłowice, Agata wystąpiła w rozgrywanej po raz pierwszy konkurencji duo show, gdzie zawodniczki w 3-minutowym programie muszą w zainscenizowanej formie pokazać jak najwięcej technik ju-jitsu i judo. Nasze reprezentantki, pomimo krótkiego przygotowania przed mistrzostwami, spisały się znakomicie, zdobywając III miejsce i brązowy medal mistrzostw świata

Agata startowała jeszcze w konkurencji drużynowej, gdzie z reprezentacją Polski wywalczyła 5. miejsce. Od dwóch lat jest członkinią kadry narodowej ju-jitsu i oprócz kilku tytułów mistrzyni i wicemistrzyni Polski w grupach wiekowych: młodziczka, juniorka młodsza i juniorka, ma jeszcze na swoim koncie srebrny medal Pucharu Świata, zdobyty 2 lata temu na Cyprze.


Artykuł ukazał się w GWARKU 11/2018 z 13.03.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.