•  Agata Binek ( w środku) na podium rywalizacji w ne-waza.
     Agata Binek ( w środku) na podium rywalizacji w ne-waza. Fot. Archiwum UKS Judo Ahinsa
11.06.2018

Agata w blasku potrójnego złota

9 czerwca w Mysłowicach odbył się po raz pierwszy Międzynarodowy Turniej Ju-Jitsu Silesian Open. Znakomicie spisała się w nim Agata Binek z UKS Judo Ahinsa Tarnowskie Góry, która startowała w fightingu (uderzenia, rzuty i walka parterowa) i ne-waza (walki parterowe).

-  Agata w swojej kategorii wagowej do 63 kg była bezkonkurencyjna zarówno w fightingu, jak i w ne-waza. W finale tej pierwszej konkurencji pokonała Weronikę Planicką, a w ne-waza kolejno: Paulinę Śnieg (Oktagon Wodzisław), Katarzynę Sochę (Oktagon Cieszyn) i Nikolę Sokor (Oktagon Jastrzębie Zdrój). Trzeci złoty medal zawodów w Mysłowicach przyniósł jej ponownie fighting, ale tym razem w kat. wagowej do 70 kg (gdzie walczyła z rywalkami cięższymi od siebie o 7 kg). W finale wygrała z Martyną Stochel z Rybnika  – informuje Tadeusz Wójcik, prezes UKS Judo Ahinsa. Warto dodać, że juniorka młodsza Agata Binek jest aktualną mistrzynią Polski w fightingu i brązową medalistką w ne-waza w wadze 63 kg. (K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.