•  Dzięki swojemu wynikowi w siedmiobój Natalia Kalino została powołana do zaplecza kadry narodowej.
     Dzięki swojemu wynikowi w siedmiobój Natalia Kalino została powołana do zaplecza kadry narodowej. Fot. Archiwum klubu
21.06.2019

Aktywny czerwiec Championa Lasowice

Zawodniczki Championa Lasowice pracowicie spędziły czerwiec. Na koncie mają kolejne sukcesy.

Niewątpliwym wyróżnieniem dla reprezentantek Championa Lasowice było powołanie do kadry Śląska Roksany Plaminiak, Karoliny Bąbel i Dagmary Stępień. Natomiast w zapleczu kadry narodowej znalazły się Joanna Gaj i Natalia Kalino.

7 czerwca w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finał Lekkoatletyki dla Każdego. Po zaciętej walce Roksana Plaminiak była szósta w biegu na 80 m przez płotki (czas 13,24 s), Dagmara Stępień siódma w biegu na 300 m (43,17s), a Julia Duda ósma w skoku w dal (4,64 m).

Dzień później w Krakowie na mistrzostwach Polski w wielobojach i sztafetach, sztafeta Championa wystąpiła w biegu 4x100 w składzie: Julia Duda, Dagmara Stępień, Roksana Plaminiak, Karolina Bąbel i Anna Walicka (rezerwowa). Dziewczyny wywalczyły 14. miejsce, pobijając rekord klubu z wynikiem 52,17 s. Dagmara Stępień rywalizowała indywidualnie w pięcioboju plasując się na X miejscu.

9 czerwca na Mistrzostwach Śląska Młodziczek w Częstochowie najlepiej zaprezentowała się Roksana Plaminiak, zdobywając srebrny medal w biegu na 200 m przez płotki oraz brązowy na 80 m przez płotki.

Do ogólnopolskiego finału Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w dniach 15 i 16 czerwca w Łodzi, zakwalifikowały się: Julia Karmelita, Paulina Kalino oraz Patrycja Duda. Zakończyły rywalizację poza podium.  Z okazji 25-lecia imprezy zostali na nią zaproszeni zeszłoroczni finaliści, w tym trzy zawodniczki Championa. Dwie z nich zdobyły medale. Karolina Bąbel złoto w biegu na 100 m (13,03 s), a Dagmara Stępień srebro na 300 m (42,41 s).

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.