•  W szkole w Brynku pies do wykrywania ładunków niczego nie znalazł.
     W szkole w Brynku pies do wykrywania ładunków niczego nie znalazł. Fot. OSP Tworóg
06.05.2019

Alarm w szkołach. Anonimowe informacje o bombach

Matury w szkołach prowadzonych przez powiat tarnogórski stanęły pod znakiem zapytania. To przez wiadomość, jaką odebrali dyrektorzy. “W szkole jest bomba” - informował ktoś anonimowo.

Na temat bombowego alarmu w tarnogórskich szkołach średnich można się dowiedzieć tylko nieoficjalnie. Podobno 6 maja, przed rozpoczęciem egzaminów z języka polskiego, do szkół przyszła elektroniczną pocztą wiadomość. Informator, oczywiście anonimowy, oświadczał, że w szkole, w sali gimnastycznej (większość abiturientów pisze właśnie w tym pomieszczeniu) podłożono ładunek wybuchowy. Wiadomość tej treści dotrzeć miała do wszystkich szkół w powiecie, których uczniowie przystąpili do matury.

Aspirant Damian Ciecierski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach mówi, że rzeczywiście, podobne informacje dotarły do oficerów dyżurnych policji w całym kraju, także do dyżurnego w Tarnowskich Górach. Podania szczegółów rzecznik jednak odmówił. Podobno polityka informacyjna policji zabrania nagłaśniania tego typu zdarzeń. To dlatego, by nie prowokować ewentualnych naśladowców. – W tej sprawie zostanie wydane oświadczenie Komendy Głównej Policji. Mogę jedynie dodać, że wszystkie zgłoszenia potraktowane zostały z należytą powagą – mówi asp. Ciecierski.

Co nieco można się dowiedzieć, śledząc strony internetowe lokalnych ochotniczych straży pożarnych. Na profilu OSP Boruszowice-Hanusek znaleźć można np. informację, że na skrzynkę mailową Zespołu Szkół Leśnych przyszła wiadomość o treści: "Strajkujący nauczyciel zbudował bombę, o godz. 10 nastąpi eksplozja". Na stronie OSP w Tworogu wyczytać można, że teren sprawdziła policja ze specjalnie szkolonym psem. Ładunku nie znaleziono.

Błoga nieświadomość panowała 6 maja w tarnogórskim starostwie, które jest organem prowadzącym dla większości szkół średnich w powiecie tarnogórskim (nie dla Zespołu Szkół Leśnych, które są szkołą ministerialną). Michał Kampa poinformował nas, że do urzędu nie wpłynęła żadna informacja o jakichkolwiek ładunkach, które rzekomo podłożone zostały w szkołach, które podlegają starostwu.

Jacek TarskiArtykuł ukazał się w GWARKU 18/2019 z 07.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.