• W maju fałszywe informacje o podłożeniu bomb napływały do szkół, gdzie uczniowie zdawali matury.
    W maju fałszywe informacje o podłożeniu bomb napływały do szkół, gdzie uczniowie zdawali matury. Fot. OSP Tworóg
27.06.2019

Alarmy bombowe w przedszkolach

Ewakuacja dzieci i mnóstwo niepotrzebnych nerwów. Do wielu przedszkoli w całej Polsce dotarły maile z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych. Także w Piekarach Śląskich i Lublińcu. Sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

Maile są mało wiarygodne, ale służby mundurowe muszą zareagować. Dziś rano, 27 czerwca policjanci i strażacy jechali do Przedszkola nr 3 w Lublińcu. W Piekarach Śląskich w tym momencie zgłoszeń jest już 5. Wszędzie z przedszkoli ewakuowano dzieci i personel. Nigdzie ładunków wybuchowych nie znaleziono. W Tarnowskich Górach jak na razie alarmów bombowych nie ma. 

Policjanci ustalają, kto mógł wysłać maile z fałszywymi informacjami. Sprawcy bądź sprawcom grozi do 8 lat więzienia. Mogą być też zobowiązani do pokrycia kosztów akcji. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.