• ​Ambasador Bekić zwiedziła Zabytkową Kopalnię Srebra, spotkała się z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, potem razem z posłem Tomaszem Głogowskim pojechała do ratusza.
    ​Ambasador Bekić zwiedziła Zabytkową Kopalnię Srebra, spotkała się z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, potem razem z posłem Tomaszem Głogowskim pojechała do ratusza. Fot. Archiwum
18.04.2017

Ambasador i UNESCO

Dzisiaj (18 kwietnia) Tarnowskie Góry odwiedziła ambasador Republiki Chorwacji Andrea Bekić. Wizyta ma związek ze staraniami o wpis tarnogórskich podziemi na listę UNESCO.

Ambasador Bekić zwiedziła Zabytkową Kopalnię Srebra, spotkała się z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, potem razem z posłem Tomaszem Głogowskim pojechała do ratusza.

Chorwacja jest członkiem Komitetu Światowego Dziedzictwa i ma prawo głosu w sprawie wpisu nowych kandydatur na listę UNESCO. Głosowanie odbędzie się już w lipcu w Krakowie. Wrażenie jakie na ambasador zrobiły pogórnicze zabytki w Tarnowskich Górach mają więc znaczenie dla naszego miasta. Jak zagłosuje Chorwacja? Oficjalnie nie wiadomo.

– Na liście UNESCO znajduje się 8 chorwackich obiektów oraz 13 dóbr niematerialnych. Byłoby wspaniale, gdyby Tarnowskie Góry po wpisaniu na listę UNESCO nawiązały współpracę z którymś z chorwackich miasteczek, którego zabytki także na tej iście figurują – mówiła ambasador. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.