05.03.2018

Anna Mucha została twarzą butów

W sprawie “Pypciów na języku” spotkał się z tarnogórzanami Michał Rusinek, autor książki pod wspomnianym tytułem.

Aby wyjaśnić, czym są pypcie, wsparł się Platonem i Arystotelesem, ale najłatwiej podać kilka przykładów. To internetowy tytuł "Anna Mucha została twarzą butów" czy reklamowy slogan, w którym Robert Makłowicz ręczy twarzą. To nazwy podróbek światowych marek: dres Pumba czy perfumy Vesracze.To również wypowiedź komentatora sportowego "Bomba poszła w górę i teraz wszystko w rękach konia". 

– Wszędzie państwo mogą spotkać takie pypcie, na każdym nieomal kroku. I to jest niestety tak, że jak już zaczniemy je obserwować, to one będą nas prześladować nieustanie – stwierdził Michał Rusinek.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów spotkania, które 4 marca odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowskich Górach. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.