23.11.2015

Apel do sumień

“Stajemy przed poważnym wyzwaniem, polegającym na podjęciu wspólnych działań, których celem jest radykalna zmiana jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy” – napisali biskupi czterech diecezji, położonych w województwie śląskim, we wspólnym komunikacie, który został odczytany w parafiach w niedzielę, 15 listopada.

List biskupów jest jednym z efektów współpracy pomiędzy katowickim Kościołem a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wśród innych działań wymienić można m.in. VII konferencję "Od miasta do metropolii" na temat ochrony powietrza. Podczas XV sesji Sejmiku Województwa Śląskiego metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, Urszula Mendera-Bożek – śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny, Anna Wrześniak – wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Katowicach, Andrzej Pilot – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz marszałek województwa Wojciech Saługa wzięli udział w briefingu na temat jakości powietrza w województwie śląskim. Prezes Pilot poinformował, że w latach 2004-2014 WFOŚiGW w Katowicach przeznaczył ponad 2 mld złotych na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony atmosfery. — Każdego roku fundusz na te zadania wydaje około 260 milionów złotych w postaci pożyczek oraz 21 milionów złotych w formie dotacji — powiedział prezes.

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Artykuł ukazał się w GWARKU 48 z 30.11.2015

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.