09.08.2018

Autobus na lotnisko

KZK GOP ogłosił przetarg na metropolitalne linie lotniskowe, czyli autobusowe połączenia głównych miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z lotniskiem w Pyrzowicach.

Trasa jednej z linii, z Gliwic, wiedzie m.in. przez Piekary Śląskie, przystanek Szarlej Kaufland i Bytom Karb. Autobusy będę jeździć mniej więcej co godzinę w godz. 2-21, a poza tym co ok. 90 minut. Ponadto na lotnisko będzie można dojechać z Katowic (z przystankami i bezpośrednio) oraz Tychów (linia nocna).

– Postępowanie przetargowe potrwa około 3 miesięcy, a autobusy mają wyjechać w trasę w czwartym kwartale tego roku – informuje Kamila Rożnowska z Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej GZM. Bilety mają kosztować kilkanaście złotych.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 31/2018 z 07.08.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.