•  Airbus bezpiecznie wylądował z powrotem w Pyrzowicach.
     Airbus bezpiecznie wylądował z powrotem w Pyrzowicach. Fot. Franek Tarski
11.06.2018

Awaryjne lądowanie, samolot zderzył się z ptakiem

Samolot rejsowy do Kutaisi (Gruzja) awaryjnie lądował na lotnisku w Pyrzowicach. Maszyna zderzyła się z ptakiem. Nikomu nic się nie stało.

Dzisiaj, w poniedziałek, 11 czerwca, o godz. 6 rano z Pyrzowic wystartował samolot Airbus A320 linii Wizzair do Kutaisi. Tuż po starcie z pasa 27 pilot zgłosił kontrolerowi sytuację awaryjną - zderzenie z ptakiem. Co prawda nic nie wskazywało, że maszyna jest uszkodzona, ale procedury nakazują w takim przypadku awaryjne lądowanie. Samolot zawrócił nad Tarnowskimi Górami i wrócił na lotnisko, bezpiecznie lądując na pasie 27.

Cezary Orzech, rzecznik Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego mówi, że nie było zagrożenia dla 157 pasażerów na pokładzie samolotu. Maszynę należało jednak sprawdzić przed lotem, w związku z czym pilot lądował. Przyziemienie, jak mówi rzecznik, było bezpieczne, obyło się bez asysty wozów strażackich i innych służb awaryjnych.

Airbusa odholowano do hangaru. Przewoźnik przysłał z Budapesztu inną maszynę i kilka godzin później pasażerowie odlecieli do Gruzji.

To niejedyna wiadomość związana z lotniskiem. Także dzisiaj w eter poszła informacja, jakoby nisko lecący samolot, podmuchem z silników zrzucił z dachu zabudowań w Pyrzowicach dachówki. Rzecznik Orzech mówi, że póki co informację tę należy traktować jako plotkę, bo nikt nie zgłosił takiego przypadku. CR


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.