• 09.02.2018

  Babski comber z Johankami

  8 lutego w Świniowicach odbył się babski comber. Huczną imprezę zorganizowało Koło Kobiet Aktywnych przy wsparciu OSP Świniowice. Mimo, że był to debiut, zabawę przygotowano perfekcyjnie.

  Na sali OSP bawiło się w sumie kilkadziesiąt pań, nie tylko ze Świniowic, ale też z bliższych i dalszych miejscowości. Nie zabrakło reprezentacji Koła Gospodyń Wiejskich z Boruszowic-Hanuska, które kilka lat temu reaktywowało tradycję żegnania karnawału w damskim gronie. Uczestniczki zadbały o fantazyjne, kolorowe przebrania i makijaże. Jury, które wybierało trzy najciekawsze stroje miało więc bardzo ciężkie zadanie.

  Najważniejsza była jednak dobra zabawa i tańce, a do tego pań nie trzeba było specjalnie namawiać. Johanki na kolejny babski comber zapraszają za rok i zgodnie z tradycją - w tłusty czwartek. A już 8 marca z okazji Dnia Kobiet organizują Dzień Piękności. (aj)

  Galeria zdjęć


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.