•  
      Fot. Agnieszka Reczkin
13.08.2019

Będą kręcić film w motelu Drabek

W Tarnowskich Górach ma powstać “Breakdown Hotel” – film dyplomowy Katarzyny Hordowicz, studentki Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Twórcy filmu zorganizowali zbiórkę na portalu zrzutka.pl i proszą o wsparcie.

– Kilku zaprzyjaźnionych studentów z Tarnowskich Gór poleciło nam miasto dla pięknych plenerów i okolic. Tu znaleźliśmy główną lokację – motel Drabek, gdzie będziemy kręcić i zdecydowaliśmy się, by w Tarnowskich Górach powstały też sceny plenerowe. Dlatego szukamy tutaj wsparcia – tłumaczy Natalia Czerniejewska, kierownik produkcji.

"Breakdown Hotel" to historia nowożeńców Tomasza i Anny, którzy świeżo po ślubie zatrzymują się w hotelu. Będą w nim musieli stawić czoła demonom przeszłości. Początek wspólnego życia pary zmierza ku końcowi w tempie komety spadającej na Ziemię.

Twórcy filmu zorganizowali zbiórkę, która ma pomóc w realizacji "Breakdown Hotel". Pieniądze są potrzebne na pokrycie kosztu wynajmu lokacji w tarnogórskim motelu i przygotowanie jej pod kątem scenograficznym oraz technicznym, ubezpieczenie oraz wynagrodzenia dla ekipy. Więcej o projekcie i zbiórce

Film reżyseruje Katarzyny Hordowicz, studentka IV roku Realizacji Obrazu i Fotografii na WRiT UŚ. Na koncie ma etiudy filmowe: "Lasso" czy "Osadzony". Jej zeszłoroczny "Pierwszy dzień lata" miał ostatnio premierę na festiwalu filmowym Młodzi i Film w Koszalinie.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 32/2019 z 13.08.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.