•  Nie tak wyobrażali sobie inaugurację trzecioligowych rozgrywek kibice i zawodnicy Gwarka.
     Nie tak wyobrażali sobie inaugurację trzecioligowych rozgrywek kibice i zawodnicy Gwarka. Fot. Mateusz Chmielewski
05.08.2019

Beniaminek ograł Gwarka

Drużyna KS Gwarek w pierwszym meczu III ligi uległa Śląskowi II Wrocław, tarnogórska drużyna dała wbić sobie 3 gole. Porażka w spotkaniu z beniaminkiem nie napawa optymizmem.

Trener Krzysztof Górecko awizował do gry w pierwszej jedenastce letnie wzmocnienia – od pierwszej minuty zagrali m.in. Bętkowski czy Mazurek. Początkowa faza meczu rozpoczęła się od przewagi gości. W 6. min piłka minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Andrzeja Wiśniewskiego. Bramkarz Gwarka popisał się skuteczną interwencją w 10. min, broniąc strzału z dystansu. Po niespełna kwadransie do głosu doszli gospodarze, czego udokumentowaniem był gol, który jednak z powodu spalonego nie został uznany. Nie zraziło to graczy tarnogórskiej drużyny, aktywne było zwłaszcza lewe skrzydło, przez które przechodziła większość ataków. Pod koniec pierwszej połowy jeden z rajdów przyniósł skutek w postaci rzutu rożnego. Po wykonaniu stałego fragmentu gry i główce – piłka uderzyła w słupek i wyszła w pole, gdzie wyłapał ją bramkarz gości. W międzyczasie żółtą kartkę zobaczył Szpakowski, zawodnik Śląska, a strzał z rzutu wolnego minął bramkę gości. Na przerwę piłkarze schodzili przy remisie, choć optyczną przewagę miała tarnogórska drużyna.

Początek drugiej połowy również należał do Gwarka. Inicjatywę szybko przejęli gracze gości. Poskutkowało to bramką zdobytą w 61. min przez Kotowicza, napastnika Śląska, wprowadzonego do gry 3 minuty wcześniej. Stracony gol wytrącił gospodarzy z rytmu, gdyż po kolejnych 5 minutach Wiśniewski znów musiał wyciągać piłkę z bramki. Autorem trafienia był obrońca Hołownia. Gracze Gwarka nie mieli pomysłu na rozbicie defensywy gości, którzy nie zadowolili się dwubramkowym prowadzeniem. Ich ataki przyniosły skutek w postaci trzeciej bramki, którą zdobył Francuz Mathieu Scalet.

Nie tak kibice i zawodnicy Gwarka wyobrażali sobie inaugurację trzecioligowych rozgrywek. Drużyna z Dolnego Śląska okazała się za mocna, nowe nabytki Gwarka nieprzekonujące, a trzy stracone bramki nie napawają optymizmem. Na szczęście to początek rozgrywek, a tarnogórski zespół będzie miał możliwość zmazać plamę w sobotę – na stadion przy ul. Wojska Polskiego przyjadą rezerwy Miedzi Legnica.