• Kościół św. Marcina w Starych Tarnowicach
    Kościół św. Marcina w Starych Tarnowicach Fot. Krzysztof Garczarczyk
27.03.2019

Bez dekanatu Stare Tarnowice

Z dniem 25 marca zakończył istnienie dekanat Tarnowskie Góry-Stare Tarnowice. Tworzące go dotychczas parafie włączono do dekanatów Tarnowskie Góry, Żyglin i Toszek.

Dekanat to kościelna jednostka organizacyjna służąca sprawniejszej realizacji zadań administracyjnych i duszpasterskich. Na jej czele stoi dziekan, zastępowany i wspomagany przez wicedziekana. Do tej pory diecezja gliwicka podzielona była na 18 dekanatów. Teraz ma 16 takich okręgów, gdyż, oprócz starotarnowickiego, zlikwidowano…


Artykuł ukazał się w GWARKU 13/2019 z 26.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.