•  Małgorzata Kolano-Żydziok z Kalet w domu przy maszynie.
     Małgorzata Kolano-Żydziok z Kalet w domu przy maszynie. Fot. Hanna Kampa
30.11.2017

Bez dotacji nie otworzyłabym firmy

Małgorzata Kolano-Żydziok z Kalet cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów. Choroba sprawiła, że jest niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym. Jej dolegliwość oraz schorzenia syna i córki przez lata uniemożliwiały jej pracę zawodową. Niedawno się to zmieniło.

Pół roku temu pani Małgorzacie przyznano dotację z urzędu pracy na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Dzięki niej od 3 lipca ma własną pracownię krawiecką. – Z zawodu jestem technikiem ekonomistą. Jednak już w młodości bardzo lubiłam szyć. Wszystkiego uczyłam się sama,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2017 z 05.12.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.