•  
      Fot. TOZ w Radzionkowie
10.02.2020

Biła i głodziła szczeniaka?

Piekarzance odebrano 12-tygodniowego owczarka niemieckiego. Są podejrzenia, że go biła i głodziła.

O sprawie informuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Radzionkowie. Interwencja była 5 lutego, przy ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Jak informuje radzionkowski TOZ, świadkowie widzieli, jak piekarzanka z partnerem kopała szczeniaka po brzuchu, szarpała za sierść. Zachowanie psa też wskazuje, że mógł być bity, kiedy tylko weźmie się go na ręce, boi się i sztywnieje. Zwierzę trafiło do przychodni weterynaryjnej, wiele wskazuje na to, że było też głodzone.

Wezwano policję i piekarzance odebrano psa. Sierż. szt. Dariusz Dobrzański, rzecznik piekarskiej policji mówi, że prowadzone jest postępowanie w sprawie, przesłuchiwani są świadkowie. Dodaje, że na pierwszy rzut oka było widać, że zwierzę mogło być bite. – To nie pierwsza sprawa, jaka dotyczy piekarzanki. W ubiegłym roku usłyszała zarzut znęcania się nad psem, konkretnie jego głodzenia – mówi rzecznik.

Wciąż nie ma wyników sekcji zwłok psa znalezionego w zalanej piwnicy w Kochcicach. Zwierzę zaginęło w grudniu, znaleziono je martwe 2 stycznia. Podejrzanym o uśmiercenie psa jest 31-latek, który zamieszkiwał posesję. Prawdopodobnie wrzucił zwierzę do wody, ale nie wiadomo, czy wcześniej się nad nim nie znęcał. Także na początku stycznia i również w Kochcicach ktoś postrzelił psa z wiatrówki. Znaleźli go właściciele, zawieźli do weterynarza, ale nie dało się go uratować. Jak informuje mł. asp. Michał Sklarczyk, rzecznik lublinieckiej policji sekcja zwłok wykazała, że pies zginął w wyniku postrzału. Trwają poszukiwania sprawcy. Jeżeli ktoś coś wie w tej sprawie, powinien się skontaktować z policją.

(esp)Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2020 z 11.02.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.