•  
      Zdjęcia: Agnieszka Reczkin
08.07.2019

Bitwa na łuki w Brynicy

Dwie drużyny, maski na twarzy, łuki w pogotowiu – w Brynicy zorganizowano bitwę łuczniczą. W ramach półkolonii przygotowanych przez miasteczkowski Miejski Ośrodek Kultury.

Półkolonie odbywały się od 1 do 5 lipca w remizie OSP w Brynicy, uczestniczyło w nich 13 dzieci. – Przygotowaliśmy między innymi zajęcia plastyczne, sportowe, gry planszowe i drużynowe. Dzieci mają od 5 do 12 lat i dobrze się dogadują. Starsze, same od siebie, pomagają młodszym. To zgrana grupa – mówiły opiekunki Katarzyna Dittrich i Karolina Monkos.

4 lipca na półkoloniach gościła Natalia Powązka z Archery Tag Strefy Zamkniętej. Zorganizowała bitwę łuczniczą, czyli połączenie łucznictwa klasycznego, gry w zbijaka i speedballa. Strzały mają bezpieczne, piankowe zakończenia. – Dzieci szybko uczą się strzelać z łuku, wystarczy im kilka minut i już wiedzą, jak to robić. Zależy nam, by zachęcić je do wyjścia na dwór, żeby nie siedziały w domu, tylko aktywnie spędzały czas. Do tego wykorzystujemy fakt, że lubią rywalizować – tłumaczy Powązka.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 27/2019 z 09.07.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.