•  
      Fot. Hanna Kampa
05.12.2017

Bliżej szybkiej kolei

W ubiegłym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wydała pomyślną dla inwestora tzw. decyzję środowiskową.

Jest ona potrzebna do wybudowania szybkiej kolei łączącej Katowice z portem lotniczym w Pyrzowicach. Linia ma przebiegać przez Tarnowskie Góry, ma bardzo duże znaczenie dla rozwoju miasta.

Decyzja uzupełnia złożony w Ministerstwie Infrastruktury wniosek w sprawie inwestycji, który wcześniej został pozytywnie oceniony przez firmę audytorską. Tam w ciągu najbliższych tygodni ma zapaść decyzja w sprawie finansowania prac z unijnych pieniędzy. Równolegle kolej ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej. Rozstrzygnięcie niebawem, a wykonawca będzie miał 10 miesięcy na wywiązanie się z umowy.

Zgodnie z planami szybką koleją będzie można pojechać w 2022 r., wariant optymistyczny to grudzień 2021 r.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2017 z 05.12.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.