•  Szpital nie jest w stanie sam sfinansować stworzenia nowego bloku operacyjnego. Radni zgodzili się na emisję obligacji w wysokości 4,5 mln zł, które zostanie przeznaczone na adaptację byłej kuchni szpitalnej.
     Szpital nie jest w stanie sam sfinansować stworzenia nowego bloku operacyjnego. Radni zgodzili się na emisję obligacji w wysokości 4,5 mln zł, które zostanie przeznaczone na adaptację byłej kuchni szpitalnej. Fot. Elżbieta Kulińska
02.11.2019

Blok operacyjny jednak powstanie

Pojawiła się szansa, że szpital powiatowy w Tarnowskich Górach zostanie zmodernizowany i w miejscu byłej kuchni powstanie nowy blok operacyjny. Pod koniec października powiat otrzymał z budżetu państwa 6,3 mln złotych. Szkoda tylko, że połowę tej kwoty ma wydać do końca tego roku.

6 319 587 zł – tyle dokładnie pieniędzy "przywiozła" do Tarnowskich Gór minister Bożena Borys-Szopa, która w ubiegłym tygodniu gościła w starostwie. Przyjęto ją z honorami - na spotkaniu oprócz starosty i zarządu stawiła się większość wójtów i burmistrzów powiatu, łącznie z…


Artykuł ukazał się w GWARKU 44/2019 z 05.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.