• Murawa w Kuczowie prezentuje się pięknie, ale żeby na nie pograć trzeba będzie poczekać prawie rok.
    Murawa w Kuczowie prezentuje się pięknie, ale żeby na nie pograć trzeba będzie poczekać prawie rok. Fot. Jarosław Myśliwski
30.09.2015

Boisko, a nie klepisko

Do końca listopada ma zakończyć się remont boiska Małejpanwi Kuczów. Powiększył się zakres prac, bo na ostatniej sesji Rady Miasta w Kaletach podjęto decyzję o przeznaczeniu 86 tys. zł na profesjonalny system nawadniania, którego wcześniej nie zamierzano instalować.

— Jeżeli miałaby się powtórzyć taka susza, jaka była w tym roku, nowa murawa mogłaby tego nie wytrzymać. Dlatego uznaliśmy, że lepiej więcej zainwestować, ale mieć pewność, że warty ponad pół miliona projekt nie pójdzie na marne — mówi Klaudiusz Kandzia, burmistrz Kalet.

Z wielofunkcyjnego boiska powstającego przy boisku piłkarskim, o ile tylko pogoda pozwoli, będzie można korzystać jeszcze w tym roku. Natomiast na pierwszy mecz na murawie będzie trzeba poczekać do sierpnia 2016 r. — Została tam wyłożona naturalna trawa, przywieziona w rolach i potrzebuje czasu, żeby związała się z podłożem — mówi burmistrz Kandzia.

Po przetargu okazało się, że realizacja projektu będzie tańsza, niż pierwotnie zakładano. Koszt to 520 tys. zł – połowa to dotacja z Ministerstwa Sportu, w połowie pieniądze z budżetu Kalet.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 39 z 29.09.2015

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.