21.10.2018

Brak pieczęci i inne. Wybory przebiegają spokojnie, ale…

Cztery interwencje tarnogórskiej policji w związku z naruszeniem przepisów wyborczych. Póki co to jednak sprawy drobne, nie mające wpływu na wynik głosowania.

Jacek Mężyk, pełniący obowiązki rzecznika tarnogórskiej policji poinformował, że patrole czterokrotnie udawały się do lokali wyborczych, policjant zastrzegł jednak, że nie może podawać, gdzie dokładnie zdarzenia miały miejsce. O tym, że dzieje się tam coś, co nie jest zgodne z prawem lub na takie wygląda, informowali i wyborcy, i komisje wyborcze. W jednym z lokali nie zaplombowano urny na głosy. W innym na kartach do głosowania nie było pieczęci komisji, w jeszcze innym wyborca zabrał karty do głosowania, lecz nie wrzucił ich do urny i wyszedł z lokalu.

Najciekawszym zdarzeniem było to, gdzie do pracy stawił się mąż zaufania jednego z komitetów. Mężczyzna był trzeźwy, w pełni władz umysłowych, zwarty, gotowy do spełniania obowiązków. Tyle tylko, że reprezentował ugrupowanie, które w powiecie tarnogórskim nie wystawia ani jednego kandydata. Zagadką pozostaje, czyich interesów miał pilnować ów mąż. 

(CR)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.