•  Drużyna z Miasteczka Śląskiego zajęła trzecie miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w hokeju na trawie.
     Drużyna z Miasteczka Śląskiego zajęła trzecie miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w hokeju na trawie. Fot. archiwum LUKS Jedynka
17.09.2019

Brązowa Jedynka

Drużyna hokeja na trawie LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Finałowe zawody rozegrano 14 września w Siemianowicach Śląskich.

W turnieju uczestniczyło 6 zespołów z województw śląskiego i opolskiego, które drogę eliminacji wojewódzkich uzyskały prawo gry w finale 2019. Jedynka w poprzedniej edycji mistrzostw zajęła czwartą lokatę, więc miejsce na podium należy uznać za sukces. Trener Andrzej Miśkiewicz nie ukrywa, że liczył na nawet więcej po bardzo dobrej grze w eliminacjach. W finałach Jedynka przegrała tylko minimalnie 1:2 jeden mecz z gospodarzami zawodów, Siemianowiczanką, która, jak się później okazało, zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej MMM. Druga lokata przypadła Kolejarzowi Gliwice, a za trzecią Jedynką uplasowały się zespoły KS Cieszyn, UKS Plejada Nysa i UKS Orlęta Sosnowiec

– Nasza drużyna jest bardzo ambitna, na co dzień ćwiczymy na Orliku w Miasteczku – małe boisku i trawa inna, a mimo to dorównujemy najlepszym. Bardzo cieszę się z tego brązu i postępów drużyny z każdym sezonem. Nasi zawodnicy dorastają i prezentują bardzo dobre umiejętności, co znalazło zainteresowanie u trenera reprezentacji narodowej do lat 16. Dwóch zawodników i jedna zawodniczka trafili na listę kandydatów do kadry, czekamy na oficjalne powołania – mówi Andrzej Miśkiewicz, trener Jedynki.

W brązowej drużynie z Miasteczka Śląskiego grali: Adam Budny, Hanna Głogusz, Wiktor Głogusz, Jan Gogolin, Jan Kochel, Antonina Karch, Bartosz Karch, Kamil Malok, Paweł Marszałek, Wojciech Marszałek, Julia Piech, Tomasz Urbańczyk, Adam Ziaja. (K)