•  
      Fot. Archiwum LUKS Jedynka
08.11.2019

Brązowa Jedynka powalczy w hali

Drużyna hokeja na trawie LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie przygotowuje się do udziału w Halowych Mistrzostwach Śląska, które ruszają w grudniu. Chce w nich powalczyć o zwycięstwo, rewanżując się rywalom za niedawno zakończone rozgrywki młodzików do lat 14 na boiskach otwartych. Zajęła w nich wprawdzie wysokie trzecie miejsce, ale liczyła nawet na złoto.

O końcowej klasyfikacji zdecydowała ostatnia kolejka, podczas której Jedynka zanotowała pierwszą w sezonie porażkę z HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śl. Równocześnie Kolejarz Gliwice wygrał swój mecz i przy porażce drużyny z Miasteczka zajął pierwsze miejsce. Jedynka zgromadziła tyle samo punktów, co druga w klasyfikacji Siemianowiczanka, ale o jej trzecim miejscu zdecydowała gorsza różnica bramek (stosunek strzelonych do straconych). Za Ósemką uplasowały się zespoły: KS Cieszyn, UKS Orlęta Sosnowiec, KKS Kolejarz II Gliwice, UKHT Ósemka Tarnowskie Góry, HKS II Siemianowiczanka.

Rozgrywki młodzików 2019 stały na bardzo wysokim poziomie, a zacięta rywalizacja trwała do samego końca. W drużynie Jedynki wystąpili: Adam Budny, Hanna Głogusz (kapitan drużyny), Wiktor Głogusz, Jan Gogolin, Antonina Karch, Bartosz Karch (bramkarz), Jan Kochel, Kamil Malok, Paweł Marszałek, Wojciech Marszałek, Julia Piech, Tomasz Urbańczyk, Adam Ziaja.

– Nasz zespół przez cały rok utrzymywał równą formę, prezentując dobre umiejętności techniczne i taktyczne. Musimy natomiast poprawić grę w obronie oraz szybkość i wtedy będziemy drużyną, która może powalczyć o złoto. Potwierdzeniem naszych umiejętności indywidualnych są powołania do kadry narodowej niektórych zawodników. Adam Budny i Jan Kochel w październiku uczestniczyli w konsultacji szkoleniowej kadry M-16 w Wałczu, podczas której potwierdzili swoją wartość. Z kolei na powołanie do reprezentacji Polski kobiet do lat 16 może liczyć Hanna Głogusz – komentuje Andrzej Miśkiewicz, trener Jedynki.

(K)Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2019 z 12.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.