• - Z Kalet jest tłoczona woda dla dużej części Górnego Śląska i zależy nam, żeby było tutaj czysto - powiedział Mirosław Szemla (drugi z lewej), prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. - Dlatego cieszę się, że spotykam
    - Z Kalet jest tłoczona woda dla dużej części Górnego Śląska i zależy nam, żeby było tutaj czysto - powiedział Mirosław Szemla (drugi z lewej), prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. - Dlatego cieszę się, że spotykam Fot. Jarosław Myśliwski
13.03.2016

Bum na Zieloną

W ciągu 5 lat z zapuszczonego letniska, Zielona stała się atrakcyjną miejscowością rekreacyjną. Świadczą o tym tłumy wypoczywających latem oraz napięty kalendarz imprez.

O tym, co się udało zrobić w poprzednim roku i jakie są plany na 2016 rozmawiano w piątek podczas VI Konferencji w Zielonej. Patronat nad nią sprawował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zielona to przykład miejsca, gdzie wypoczynek można połączyć z edukacją ekologiczną. WFOŚiGW dofinansował utworzenie kilku innowacyjnych ścieżek edukacyjno-przyrodniczych, z których korzystają szkoły, przedszkola, ale także indywidualni turyści. – Zielona została doceniona także w ten sposób, że nagrodzono Ekokarlikiem burmistrza Klaudiusza Kandzię, a innymi nagrodami - Stowarzyszenie "Nasze Kalety" oraz osoby promujące walory przyrodnicze miejscowości – powiedział Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dodał, że na tej konferencji rozmawia się bardzo konkretnie: o tym co zrobiono, jakie są plany i od kogo wziąć pieniądze.

(mir)

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Artykuł ukazał się w GWARKU 11 z 15.03.2016

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.