• W Miasteczku Śląskim nie ma już punktu urzędu pracy. Bezrobotni muszą jeździć do Tarnowskich Gór.
    W Miasteczku Śląskim nie ma już punktu urzędu pracy. Bezrobotni muszą jeździć do Tarnowskich Gór. Fot. Hanna Kampa
08.01.2019

Burmistrz nie dał kasy na punkt dla bezrobotnych

W Miasteczku Śląskim gminny punkt informacyjno-doradczy Powiatowego Urzędu Pracy działał dwa razy w miesiącu. Kosztował samorząd ok. 4 tys. zł rocznie. I tych pieniędzy gmina już nie da. Bezrobotni muszą jeździć do PUP-u w Tarnowskich Górach.

– Tarnowskie Góry nie leżą na końcu świata. Większość mieszkańców Miasteczka Śląskiego i tak przynajmniej raz w tygodniu tam jeździ. Zresztą sam byłem bezrobotny i nie miałem problemu z tym, żeby dotrzeć do tarnogórskiego urzędu pracy – mówi Michał Skrzydło, burmistrz…


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2019 z 08.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.