•  Marcin Parys
     Marcin Parys
19.02.2020

Burmistrz odstawia sekretarza na boczny tor

Marcin Parys, sekretarz miasta w Miasteczku Śląskim dostał wypowiedzenie warunków umowy pracy i płacy. Swoją funkcję będzie pełnił do końca kwietnia.

Nie oznacza to wyrzucenia z pracy, sekretarz dostał bowiem ofertę zatrudnienia w Urzędzie Stanu Cywilnego. Dlaczego burmistrz zdecydował się na pożegnanie z sekretarzem? – Nie widzę możliwości dalszej współpracy – odpowiada krótko Michał Skrzydło.

Marcin Parys przyznaje, że był zaskoczony decyzją burmistrza. – Jesienią mówiłem mu, że czuję, że przechodzę kryzys zawodowy, może wypalenie pracą w samorządzie. Wtedy burmistrz nie podjął dyskusji. Zabrakło mi szczerej, męskiej rozmowy, rozejścia się jak dżentelmeni, powiedzenia, że czas zakończyć współpracę. Zwłaszcza że do tej pory układała się dobrze, umieliśmy znaleźć kompromis. Za to dostałem wypowiedzenie pełne detali, w dużej mierze zarzuty są nieprawdziwe – mówi obecny jeszcze sekretarz miasta.

Raczej nie zamierza przyjąć propozycji zatrudnienia w USC. – Praca biurowa nie jest dla mnie. Wolę tę w terenie, kontakty z mieszkańcami. Zresztą też nie widzę możliwości dalszej współpracy – zauważa Marcin Parys.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 8/2020 z 25.02.2020

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.