11.06.2019

Był pijany, kupił piwo i chciał dalej jechać autem

St. sierż. Łukasz Grandys był już po służbie. Zauważył, że pijany mężczyzna chce wsiąść do samochodu. Od razu zareagował.

Tarnogórski policjant był na ul. Cegielnianej w Lublińcu. Zauważył mężczyznę, który podjechał volkswagenem pod jeden ze sklepów. Kupił piwo i wrócił do auta. Minął się z Łukaszem Grandysem. Policjant widział, że mężczyzna idzie chwiejnym krokiem i wyczuł od niego woń alkoholu.

Kiedy nietrzeźwy mężczyzna siadł za kierownicą vw, odpalił silnik i zaczął cofać, policjant podbiegł do niego i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił dyżurnego lublinieckiej policji.

Okazało się, że 63-letni mieszkaniec Lublińca miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.