•  
      Fot.. Piotr Zwarycz, opublikowane przez KM PSP Bytom, Elżbieta Kulińska
02.01.2020

Bytom. Orzech. Pożary od fajerwerków

W Bytomiu spalił się dach kamienicy, w Orzechu – drzewa na posesji. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną pożarów było nieostrożne używanie sztucznych ogni.

Zgłoszenie z ul. Wieczorków w Orzechu strażacy otrzymali po północy 1 stycznia. Paliło się kilka drzew na posesji. Na szczęście pożar szybko ugaszono. Drzewa prawdopodobnie zapaliły się od fajerwerków, ale nie wiadomo, kto je odpalił.

Znacznie poważniejsza sytuacja była w Bytomiu przy ul. Mickiewicza. Tam, prawdopodobnie też od sztucznych ogni, zapalił się dach kamienicy. Policjanci i strażacy ewakuowali 13 lokatorów. W akcji uczestniczyło 55 strażaków. Spadające dachówki uszkodziły samochody zaparkowane przy budynku. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.