11.10.2018

Chłop żywemu nie przepuści

Urna z prochami to pierwsze co rzuca się w oczy po wejściu do Mobilnego Muzeum Tour de Pologne. Tuż obok tabliczka informująca, że tak skończył marshall, który 5 sierpnia 2018 r. zamiast skierować peleton kolarzy w kierunku (tu następuje długa lista nazw dzielnic Tarnowskich Gór, mieszkańcy żadnej nie mogą czuć się pominięci i choć trochę docenieni), ku rozpaczy kibiców wyprowadził go z miasta. Dla niektórych dopiero ten widok byłby pewnie wystarczającą rekompensatą za wpadkę podczas ostatniego Tour do Pologne. Takie mam wrażenie po przeczytaniu kilku komentarzy w internecie.

Marshall, mam nadzieję, ma się dobrze, życzę mu długich lat życia w zdrowiu i towarzystwie kochającej rodziny oraz przyjaciół. Natomiast nie rozumiem zaciętości dyskusji na temat rekompensaty: gdzie honor Czesława Langa, który nie dotrzymał słowa, wykręcił się…


Artykuł ukazał się w GWARKU 40/2018 z 09.10.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.