•  Chwyty z Insbrucka zakupił Polski Związek Alpinizmu, a do Tarnowskich Gór trafiły, ponieważ odbyło się tutaj zgrupowanie kadry narodowej juniorów we wspinaczce sportowej.
     Chwyty z Insbrucka zakupił Polski Związek Alpinizmu, a do Tarnowskich Gór trafiły, ponieważ odbyło się tutaj zgrupowanie kadry narodowej juniorów we wspinaczce sportowej. Fot. Archiwum AIG
18.10.2018

Chwyty światowej klasy, czyli co nowego na ściance

Nadarza się okazja, żeby spróbować sił na ściance wspinaczkowej, przygotowanej pod najlepszych na świecie zawodników we wspinaczce sportowej. W hali sportowej w Tarnowskich Górach zamontowano chwyty i drogi wspinaczkowe z tegorocznych mistrzostw świata w Innsbrucku. Montował je znany i ceniony na całym świecie Jan Zbranek.

Zamontowane w Tarnowskich Górach chwyty to część dróg finałowych mistrzostw świata. W Innsbrucku głównym budowniczym trudnych tras wspinaczkowych był właśnie były reprezentant Czech i czeski mistrz w boulderingu Jan Zbranek. Po raz pierwszy powierzono mu to zadanie w 2016 roku na mistrzostwach świata w Paryżu.

Chwyty z Innsbrucka zakupił Polski Związek Alpinizmu, a do Tarnowskich Gór trafiły, ponieważ odbyło się tutaj zgrupowanie kadry narodowej juniorów we wspinaczce sportowej.

– To efekt dobrej współpracy z PZA. Wielokrotnie odbywały się u nas puchary Polski – mówi Tomasz Pąchalski, koordynator ds. instruktorów w parku wodnym i hali sportowej.

Wśród 21 zawodników kadry byli też wspinacze z działającego w tarnogórskiej hali sportowej klubu Klif: Małgorzata Włodarczyk i Wojciech Zalewski.

Konsultacje dla kadry zakończyły się w niedzielę, teraz z tras wspinaczkowych mogą korzystać wszyscy chętni. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 41/2018 z 16.10.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.